Sukcesy uczniów

Rok szkolny 2017 / 2018

 

Gabriela Wąsowicz uczennica klasy V zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim im. Ludwika Hieronima Mortina (etap gminny).

___________________________________________________________________

Katarzyna Żabińska uczennica klasy VI zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt.: "Mój bohater - Tadeusz Kościuszko" .

_____________________________________________________________________

Oliwia Sędek uczennica klasy III zdobyła wyróżnienie w konkursie technicznym pt.: "Tadeusz Kościuszko - rzeźba bohatera narodowego".

_____________________________________________________________________

4 października 2017 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Jesiennych Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W kategorii Dziewcząt zdobyli V miejsce, a szkołę reprezentowały:

  • Świeca Zuzanna,
  • Sekunda Kinga,
  • Sekunda Justyna,
  • Gronba Julia,
  • Grabska Magdalena,
  • Sendek Marcelina,
  • Gronba Zuzanna,
  • Jamróz Wiktoria,
  • Żabińska Katarzyna.

Chłopcy również uplasowali się na V miejscu:

  • Wąsowicz Jakub,
  • Gronba Kacper,
  • Ciepły Szymon,
  • Stępiński Bartosz,
  • Rokita Łukasz,
  • Adamczyk Szymon,
  • Ostrowski Marcin.

____________________________________________________________________

Katarzyna Żabińska w Powiatowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa MOSiP w Proszowicach zajęła: II miejsce w kategorii - "dowolny dziewcząt - szkoły podstawowe", oraz również II miejsce w kategorii - "klasyka dziewcząt - szkoły podstawowe".

_____________________________________________________________________

VII miejsce zajęła drużyna w składzie: Gronba Julia, Gronba Kacper, Sekunda Justyna, Ryńca Jakub, Świeca Zuzanna, Rokita Łukasz, Sekunda Kinga, Sekunda Adam, Gronba Zuzanna, Wąsowicz Jakub  w biegu patriotyczno-sportowym zorganizowanym ku czci generała Bolesława Michała Nieczui-Ostrowskiego ps. Tysiąc.

_____________________________________________________________________

 

Rok szkolny 2016/2017

Nagrody w konkursie plastycznym pt. "Pisanka Wielkanocna" otrzymali:

  • kategoria klasy I - III:

                     Bartosz Sendek - II miejsce                   

                     Damian Szymczyk - III miejsce

                     Ewelina Rokita - wyróżnienie

  • kategoria klasy IV - VI:

                     Wiktoria Jamróz - II miejsce

                     Katarzyna Żabińska - II miejsce

                     Magdalena Grabska - III miejsce

_______________________________________________________________

III miejsce w konkursie recytatorskim "Oczarowani Bajką" finał powiatu zajęła Gabriela Wąsowicz (uczennica klasy IV)

_______________________________________________________________

II miejsce w konkursie recytatorskim "Oczarowani Bajką" etap gminny zajęła Gabriela Wąsowicz (uczennica klasy IV)

_________________________________________________________________

Osiągnięcia w konkursie plastycznym pt. "Wierzby w dolinie rzeki Szreniawy":

I kategoria uczniowie klas I - III:

I miejsce Emilia Świeca

II miejsce Eryk Kasperczyk

III miejsce Lena Placek

Wyróżnienie Bartosz Sendek

II kategoria uczniowie klas IV - VI:

I miejsce Emilia Kotyza

II miejsce Gabriela Wąsowicz

II miejsce Łukasz Rokita

______________________________________________________________________

II miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej zajął Bartosz Gazda (uczeń klasy VI)

______________________________________________________________________

Wyróżnienie za udział w Międzyfilialnym Konkursie Plastycznym na projekt okładki do baśni Henryka Sienkiewicza " Sienkiewicz baśniami malowany" otrzymała Katarzyny Żabińskiej

II miejsce w konkursie plastycznym "Bombka choinkowa" zajęła Wiktoria Jamróz

VII miejsce w Sztafetowym Biegu Przełajowym zorganizowanym ku czci gen. Bolesława Nieczui - Ostrowskiego w 72 Rocznicę Utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej (27.09.2016).

__________________________________________________________________

Rok szkolny 2015/2016

II miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej Dziewcząt. Udział wzięły uczennice Justyna Rokita,Aleksandra Pypno,Karolina Maj,Olga Świeca,Martyna Milka,Klaudia Sekunda,Wiktoria Makola. Pałecznica  15 czerwca 2016 roku.

________________________________________________________________________

30 maja Gminny Sportowy Dzień Dziecka dla uczniów szkół podstawowych

I miejsce w biegach sztafetowych

drużyna z klasy V w składzie: Gronba Zuzanna, Stepiński Bartosz, Olender Zofia, Korepta Mikołaj, Sekunda Klaudia, Sekunda Adam;

drużyna z klasy VI w składzie: Maj Karolina, Stefański Mateusz, Pypno Aleksandra, Grabski Jakub, Milka Martyna, Kaczmarczyk Jakub;

II miejsce w biegach sztafetowych

drużyna z klas III - IV : Świeca Zuzanna, Ciepły Szymo, Sekunda Kinga, Wąsowicz Jakub, Sendek Marcelina, Gronba Kacper;

biegi indywidualne:

I miejsce Maj Karolina kl. VI,

I miejsce Grabski Jakub oraz Kaczmarczyk Jakub klasa VI,

I miejsce Świeca Zuzanna klasa IV;

III miejsce Rokita Łukasz klasa IV

III miejsce Adam Sekunda klasa V;

III miejsce Sekunda Klaudia klasa VI;

piłka siatkowa:

III miejsce klasa VI : Makola Wiktoria, Świeca Olga, Pypno Aleksandra, Milka Martyna;

III miejsce klasa V: Maj Karolina, Sekunda Klaudia, Olender Weronika, Rokita Justyna, Gronba Zuzanna,

piłka nożna

I miejsce klasa V: Kaczmarczyk Jakub, Grabski Jakub, Sekunda Adam, Stępiński Bartosz, Janczyk Jakub, Stefański Mateusz, Gazda Bartosz, Korepta Mikołaj

IV miejsce klasy III - IV: Wąsowicz Jakub, Ostrowski Marcin, Rokita Łukasz, Ciepły Szymon, Gronba Kacper, Bożek Piotr

__________________________________________________________________

24 maja  I Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu

IV miejsce drużyna dziewcząt w składzie: Rokita Justyna, Wadowska Klaudia, Jamróz Wiktoria, Żabińska Katarzyna

__________________________________________________________________

24 maja - Sportowy Turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców

I miejsce drużyna dziewcząt: Makola Wiktoria, Maj Karolina, Świeca Olga, Pypno Aleksandra, Milka Martyna, Rokita Justyna, Sekunda Klaudia, Olender Weronika

II miejsce drużyna chłopców: Grabski Jakub, Kaczmarczyk Jakub, Stefański Mateusz, Stępiński Bartosz, Janczyk Jakub, Gazda Bartosz, Sekunda Adam, Adamczyk Szymon

_________________________________________________________________

23 maja

II miejsce w Powiatowych Zawodach Czwórboju Lekkoatletycznego Dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej- Maj Karolina, Sekunda Klaudia, Pypno Aleksandra, Milka Martyna, Rokita Justyna

III miejsce w Powiatowych Zawodach Czwórboju Lekkoatletycznego Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej- Kaczmarczyk Jakub, Grabski Jakub, Stefański Mateusz, Sekunda Adam, Stępiński Bartosz

____________________________________________________________________

Konkurs recytatorski "Oczarowani Bajką" organizowany przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach. Etap powiatowy:

Zofia Olender  kl.VI - I miejsce

Gabriela Wąsowicz kl. III -II miejsce

_____________________________________________________________________

"W trosce o nasze bezpieczeństwo"

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2015/2016 organizowanego przez  Komendę Główną Straży Pożarnej. Etap powiatowy :

Damian Szymczyk  kl. I - I miejsce

Wiktoria Jamróz kl. IV - II miejsce

Emila Kotyza kl. V - III miejsce

______________________________________________________________________

Lena Placek  kl. I - I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach - Pisanka wielkanocna

_____________________________________________________________________

Zofia Olender - I miejsce w konkursie recytatorskim "Oczarowani bajką" etap gminny

Gabriela Wąsowicz - II miejsce w konkursie recytatorskim "Oczarowani bajką" etap gminny

_______________________________________________________________________

W konkursie kolęd i pastorałek  wyróżnienia otrzymały:

  • Ewelina Rokita - klasy II szkoły podstawowej
  • Justyna Rokita z klasy VI szkoły podstawowej.

Organizator Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach i Parafia Rzymsko-Katolicka w Proszowicach

________________________________________________________________________

Wyróżnienie  dla Zofii Olender za udział w konkursie plastycznym "Aniołek dla chorego" zorganizowanym przez TPCH "Hospicjum im. św. Łazarza"

________________________________________________________________________

Konkurs Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

kategoria klas I-III:

Anna Świątek – wyróżnienie

kategoria klas IV-VI:

Wiktoria Jamróz – I miejsce

Marcelina Sendek – II miejsce

Klaudia Szymczyk – III miejsce

Klaudia Sekunda – wyróżnienie

Gratulujemy!

___________________________________________________________________________

2 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".  Po zaciętej rywalizacji chłopcy z klas II i III zajęli III miejsce, natomiast z klas IV i V - IV miejsce. Gratulujemy.

____________________________________________________________________________

Zofia Olender - Grand Prix w konkursie recytatorskim im. Ludwika Hieronima Morstina. Finał Powiatu Proszowickiego

____________________________________________________________________________

II miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt w Krzeszowicach.

W powyższych rozgrywkach brały udział:

Klaudia Sekunda,Karolina Maj,Wiktoria Makola, Olga Świeca, Martyna Milka, Aleksandra Pypno, Weronika Olender, Justyna Rokita, Klaudia Kura, Zofia Olender, Julia Świeca, Klaudia Szymczyk

____________________________________________________________________________

Zofia Olender - I miejsce w konkursie recytatorskim im. Ludwika Hieronima Morstina. Etap Gminy Proszowice

___________________________________________________________________________

Zajęcie I miejsca w Powiatowych Zawodach Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt-Igrzyska Młodzieży Szkolnej Proszowice 30 października 2015 roku

___________________________________________________________________________

Indywidualne Powiatowe Biegi Przełajowe w Proszowicach

  • Wąsowicz Jakub kl IV - VII miejsce
  • Sekunda Klaudia kl VI - VI miejsce
  • Pypno Aleksandra kl VI - XI miejsce

__________________________________________________________________________

Konkurs na bohatera literackiego

  • Jamróz Wiktoria kl IV - wyróżnienie

___________________________________________________________________________

Rok szkolny 2014/2015

ZAWODY SPORTOWE

Biegi przełajowe w Proszowicach:

  • Jakub Kaczmarczyk kl. V - I miejsce
  • Patryk Sekunda kl. VI - II miejsce
  • Adam Sekunda kl. IV - VI miejsce
  • Karolina Maj kl. V - IV miejsce

Piłka Halowa Dziewcząt - II miejsce w powiecie

Piłka Halowa Chłopców - VI miejsce w powiecie

Turniej piłkarski - "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" :

  • Chłopcy kl. III - II miejsce
  • Chłopcy kl. IV - II miejsce
  • Dziewczęta kl. V - I miejsce (kolejny etap wojewódzki)

KONKURSY PLASTYCZNE

Kartka Bożonarodzeniowa - konkurs organizowany przez CKiW w Proszowicach:

  • Klaudia Szymczyk kl. V - I miejsce

Wielkanocna Pisanka - konkurs organizowany przez CKiW w Proszowicach:

Klasy IV - VI

  • Zofia Olender kl. V - I miejsce
  • Klaudia Sekunda kl. V - II miejsce
  • Joanna Nowak kl. VI - III miejsce
  • Zuzanna Gronba – wyróżnienie

Klasy I – III

  • Wiktoria Jamróz – II miejsce
  • Magdalena Grabska – wyróżnienie

KONKURSY RECYTATORSKIE

"Oczarowani bajką":

  • Zofia Olender kl. V - I miejsce (na etapie gminnym i powiatowym)

Konkurs Recytatorski im. L. M. Morstina:

  • Justyna Rokita kl. V - II miejsce (na etapie gminnym)
  • Zofia Olender kl. V - III miejsce (na etapie gminnym)
  • Zofia Olender kl. V - I miejsce (na etapie powiatowym)